Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czy zastanawialiście się, jak wielką stratą dla światowej kultury byłby… brak kotów?

Te wąsate, mruczące istotki dostarczały inspiracji największym twórcom, a motyw kota w literaturze, sztukach pięknych czy muzyce jest analizowany i eksplorowany z niesłabnącym entuzjazmem przez kolejne pokolenia studentów oraz profesorów.

Rolę kota trudno przecenić: nie tylko zawodowo usuwa z naszych domów gryzonie (oraz kurz z zakamarków i bibeloty z półek), ale też zachwyca, fascynuje, rozczula, bawi, a nawet leczy (felinoterapia). Nic dziwnego, że będąc tak blisko człowieka, kot pojawia się niemal w każdej dziedzinie ludzkiej ekspresji twórczej. A już jego obecność w literaturze jest niekwestionowana i absolutnie niezbędna!

Bo co by zostało z Mistrza i Małgorzaty – gdyby skasować Behemota?

Kto uśmiechałby się do Alicji w Krainie Czarów?

Ile straciłby Broadway, gdyby Eliot nie kochał kotów, a Weber nie przeniósł jego utworów na scenę?

I kto lepiej unaoczniłby nam dojmującą samotność po stracie bliskiej osoby, gdyby w pustym mieszkaniu zabrakło kota?

Nasza akcja pt. „Czytam z kotem”, inspirowana Światowym Dniem Kota, który przypada 17 lutego, ma na celu przypomnienie utworów literackich, w których pojawia się kot – pojawia, chociaż nie musi. Pragniemy też bowiem pokazać, jak powszechna wśród naszych Czytelników jest urocza praktyka czytania z mruczącym pieszczochem w łóżku, na kolankach, przy biurku.

Dlatego zapraszamy Was, Drodzy Miłośnicy kotów i czytania, abyście wybrali książkę i, w towarzystwie miauczącego przyjaciela, sfotografowali się podczas lektury. Połączy nas hasztag #czytamzkotem.

O zasadach akcji przeczytacie na załączonej grafice :)

 

 

 

Klauzula informacyjna

Oświadczenie/Karta zgłoszenia do zadania

Tytuł zadania: „ Czytam z kotem”

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach

Imię i nazwisko uczestnika akcji

…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych i udostępnienie wizerunku osób figurujących na zdjęciu

przez organizatorów do  celów  związanych  z  przeprowadzeniem   zadania oraz   opublikowanie moich  danych  i   wizerunku osób figurujących na zdjęciu  w materiałach  promocyjnych i informacyjnych o konkursie w środkach masowego przekazu. Ponadto  zorganizowanie wystawy on-line do szeroko pojmowanej promocji zadania na różnych polach i w różnych formach.

Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Wrocławska 11, 68-200 Żary (MBP Żary)..

Dane przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia  2016 r. (RODO) i Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018  r., poz. 1000), a także  art. 50 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych  (Dz.U. z 2016 r., poz. 666 ) - w celu realizacji zadania.

Zebrane dane nie będą udostępniane podmiotom trzecim w zakresie realizacji zadania.

Dane będą przechowywane w czasie niezbędnym do zrealizowania zadania i przez rok od  jego zakończenia.

Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Wszelkie uwagi można kierować do Inspektora Danych Osobowych MBP Jędrzeja Bajera – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 533807040     

Dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu przetwarzaniu, w tym profilowaniu.

Podanie danych jest dobrowolne, ale też niezbędne do realizacji celu zadania.  Zgoda może być w każdej chwili odwołana.