Ochrona danych osobowych RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

 W związku z realizacją wymagań zapisanych w art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy o zasadach przetwarzania danych osobowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych:

 

1.   Administratorem Państwa danych osobowych jest:

Miejska Biblioteka Publiczna

ul. Wrocławska 11

68-200 Żary

2.      Administrator ustanowił Inspektora Ochrony Danych .W sprawie dotyczących ochrony danych osobowych i w celu realizacji Państwa praw, zachęcamy do kontaktu poprzez adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. 68 374 37 36 wew.44

3.      Dane pozyskiwanie są na potrzeby realizacji wypożyczeń oraz udostępnień zbiorów bibliotecznych, dla celów statystycznych i windykacyjnych.

4.      Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu świadczenia  usług bibliotecznych na podstawie Państwa zgody (art.6 ust.1 lit. a) RODO

5.      Jako podmioty danych mają Państwo prawo do:

a) dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;

b) przenoszenia danych;

c) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;

d) sprostowania (poprawiania) swoich danych;

e) usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych;

f) wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

6.      Z powyższych praw można skorzystać poprzez : kontakt e-mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

7.      Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały udostępnianiu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa lub na podstawie umowy powierzenia danych.

8.      Dane udostępnione nam nie będą podlegały profilowaniu.

9.  Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

10.  Dane będą przechowywane do czasu wycofania zgody.

 


Drukuj   E-mail