Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Zapraszamy na spotkanie „Literackie Zaduszki wszystkich, którzy czują potrzebę westchnienia w intencji drogich nieobecnych oraz przypomnienia osób, zasłużonych dla kultury naszego miasta, które odeszły w ostatnich latach.

Ludzka pamięć jest najprostszą formą przezwyciężenia śmierci, a poezja to – zdaniem Józefa Wittlina – siła wobec śmierci nadrzędna, siła miłosierdzia absolutnego. Dlatego uczestnicy Zaduszek Literackich zyskają możliwość wysłuchania utworów literackich, których treść oscyluje wokół tematyki  śmierci i straty. Przypomniana zostanie twórczość nieżyjących już żarskich artystów.

Całości towarzyszyć będzie oprawa muzyczna. Nostalgiczne utwory o przemijaniu, stracie i tęsknocie wykonają pracownicy Biblioteki – Magdalena Broniecka i Piotr Pużak.