Dostępność architektoniczna

Biblioteka Główna, ul. Wrocławska 11

Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach ma trzy kondygnacje. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Jedno główne od ul. Wrocławskiej 11 oraz boczne od ul. Ogrodowej. Wejście główne poprzedzone jest jednym schodkiem, natomiast do wejścia bocznego prowadzą schody. Schody wejściowe i wewnątrz obiektu nie posiadają kontrastowych oznaczeń. Parter budynku stanowi Czytelnia Ogólna z Pracownią Multimedialną i Oddział dla Dzieci. Na pierwszym piętrze budynku zlokalizowana jest Wypożyczalnia Ogólna. Rozwiązania architektoniczne w budynku nie pozwalają na swobodne przemieszczanie się po wszystkich przestrzeniach osobom na wózku.

Dostępność toalety

Toaleta znajduje się na parterze i pierwszym piętrze budynku. Toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.  

Pomoc w pokonaniu większych barier w danym budynku

W przypadku niemożności dotarcia czytelnika do właściwego działu biblioteki istnieje możliwość zejścia pracownika i obsługi czytelnika w dogodny dla niego sposób.

Dostępność parkingu

Miejska Biblioteka Publiczna posiada miejsca parkingowe, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Jest to teren parku przy budynku. Nie ma oznakowanych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

 Filia nr 1, ul. Grunwaldzka 3

Lokal filii bibliotecznej zlokalizowany jest na pierwszym piętrze budynku. Do lokalu prowadzi klatka schodowa. Lokal nie posiada toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Filia nr 2 ul. Okrzei 35

Lokal filii bibliotecznej zlokalizowany jest w piwnicy budynku. Do lokalu prowadzą schody wejściowe. Lokal nie posiada toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.

Filia nr 3, ul. Moniuszki 36

Lokal filii bibliotecznej zlokalizowany jest na parterze budynku. Przed wejściem znajduje
się pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Brak progów ułatwiają poruszanie się osobom
na wózkach inwalidzkich. Lokal posiada toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych.

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.