Tytuł plakatu - W krainie bajki. Projekt adresowany do dzieci w wieku 5 - 7 lat, realizowany przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach. W ramach projektu 7 czerwca 2022 r. odbędą się magnesowe warsztaty (tylko zgłoszeni uczestnicy). 14 czerwca 2022 r. spotkania autorskie z Edytą Zarębską (tylko zgłoszeni uczestnicy). Ponadto: palczatkowe spotkania dla najmłodszych, pacynkowe spotkania z bajką, spotkanie z Teatrzykiem Kamishibai "Kotka Milusia", konkurs online "Czytamy razem" Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach, ul. Wrocławska 11, Żary. Na plakacie znajdują się elementy graficzne, takie jak: grzybki, światełka, elfik, trawa.

Projekt miał na celu oswoić dzieci w wieku 5-7 lat z biblioteką i zachęcenie do wypożyczania oraz czytania książeczek.
Chcieliśmy zwrócić uwagę najmłodszych, że czytanie to wartościowy, a także interesujący sposób spędzania wolnego czasu.
W nasze działania włączyliśmy znaną w Polsce pisarkę i ilustratorkę książeczek dla najmłodszych oraz autorkę tekstów piosenek - Edytę Zarębską, która od 14 lat wraz z mężem Robertem Zarębskim - muzykiem i animatorem - prowadzi cykl spotkań literacko-muzycznych pod hasłem "Śpiewająca Biblioteka". Współpracowali z nami również animatorzy  z firmy ModraSova. Zajęcia prowadzili bibliotekarze z Oddziału dla Dzieci.
Projekt był wieloetapowy i innowacyjny w zakresie łączenia form warsztatowych.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.