Lato z Tuwimem

Harmonogram spotkań wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci MBP Żary 2019

16.07-13-08.2019

• Bohaterowie utworów Juliana Tuwima

Konkurs – przez całe wakacje, uczestnicy samodzielnie lub z pomocą rodziców będą przygotowywać jedną z postaci z twórczości Juliana  Tuwima. Postać należy wykonać różnymi technikami i przy użyciu wielu materiałów np. z masy solnej, tkaniny, wełny, plasteliny, surowców wtórnych, darów natury. Wysokość postaci powinna  mieścić się w granicach 10 cm - 30 cm. Prace konkursowe zostaną zaprezentowane  i nagrodzone  na zakończenie akcji Wakacje w Bibliotece.

• Superaktywny uczestnik wakacji w Bibliotece - konkurs.

Nauka i technika

16 VII        W laboratorium (Oddział dla Dzieci). Zajęcia plastyczne .

17 VII        Lokomotywa (Oddział dla Dzieci). Zajęcia muzyczno- taneczno- plastyczne.

18 VII        Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Warsztaty plastyczne.

19 VII        Pocztówka dla Julka (Pracownia Multimedialna). Zajęcia komputerowe.

Cuda i dziwy

23 VII        Słoń Trąbalski (Oddział dla Dzieci). Ćwiczenia na dobrą pamięć.

24 VII        Z książką…nad wodą (Wakacje z PTTK). Wycieczka piesza - dawny basen wojskowy.

25 VII       Cuda i dziwy (Oddział dla Dzieci). Zajęcia literacko-plastyczne.

26 VII       Krudowie (Sala Projekcyjna 3D). Projekcja filmu 3D.

Na zdrowie

30 VII       Rzepka (Oddział dla Dzieci). Zajęcia teatralne.

31 VII       Raz - dwa - trzy (Oddział dla Dzieci). Gry i zabawy związane ze zdrowiem.

1 VIII      Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Warsztaty plastyczne.

2 VIII      W zdrowym ciele, zdrowy duch. Zajęcia komputerowe.

W krainie wyobraźni

6 VIII       Dyzio marzyciel (Oddział dla Dzieci). Zajęcia plastyczno-literackie.

7 VIII       Pan Peabody i Sherman (Sala Projekcyjna 3D). Projekcja filmu 3D.

8 VIII       Dżoncio (Oddział dla Dzieci).   Zajęcia plastyczne.

9 VIII       Kotek (Oddział dla Dzieci). Spotkanie z panią Wiktorią Jureczko - przedstawicielem żarskiego „APORTU”.

Podróże

13 VIII       Podróż samolotem (Oddział dla Dzieci). Zajęcia plastyczne.

14 VIII       Muzeum Kresowe w Żarach. Zwiedzanie muzeum.

16 VIII       Pożegnanie lata w Bibliotece (Oddział dla Dzieci). Turniej literacki ze znajomości twórczości Juliana Tuwima.

Rozstrzygnięcie plebiscytu  Superaktywny uczestnik wakacji w Bibliotece.

Rozstrzygnięcie konkursu  Bohaterowie utworów Juliana Tuwima.